FundacjaTrudne decyzje

Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego

Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego

Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego

Obrót bezgotówkowy jeszcze do niedawna kojarzony był głównie z transakcjami zawieranymi przez firmy i płatnościami znanymi jako przelew bankowy. Ten rodzaj rozliczeń nadal funkcjonuje pomiędzy przedsiębiorstwami. Dla większości podmiotów gospodarczych szybkość przepływu pieniędzy staje się wymogiem chwili. Co prawda czas realizacji przelewów znacząco się skrócił to jednak często jednak i tak trwa zbyt długo. Trochę inaczej to wygląda w przypadku osób fizycznych. Powszechność stosowania kart płatniczych nie jest już niczym nowym.

Prowizje od transakcji bezgotówkowych

Wiele osób jeszcze do niedawna starało się unikać operacji bezgotówkowych ponieważ banki i operatorzy kart płatniczych pobierali wysokie prowizje. Obecnie w tej materii wprowadzono wiele udogodnień mających maksymalnie obniżyć wysokość prowizji. Większość banków w ramach zachęcania do używania kart płatniczych stosuje swoje wewnętrzne zasady dotyczące obsługi płatności bezgotówkowej.
Klient indywidualny został częściowo uwolniony od wysokich opłat prowizyjnych. Niestety zmiany dotyczące firm budzą wiele zastrzeżeń do wysokości prowizji, które pobierają operatorzy za umożliwienie płatności bezgotówkowych. Aby sprawę w możliwie dobry sposób rozwikłać w 2011 roku powołano do życia Fundację Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego..

Inicjatywa kilku podmiotów

Inicjatywa z którą wyszło kilka grup przedsiębiorców zorganizowanych między innymi w takich formacjach jak: Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Polska Organizacja Przemysłu i Handlu, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, Polska Izba Paliw Płynnych rozpoczęły wspólne działania w kierunku ograniczenia wysokości prowizji pobieranych przez operatorów kart płatniczych. Działając wspólnie i w porozumieniu powołali oni Fundację Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego. Obecnie organizacja ta zrzesza bardzo dużą grupę przedsiębiorców z całej Polski.

Fundacja poprzez swoje działania zaangażowała wiele instytucji rządowych postulując prawne uregulowanie wszelkich spraw związanych z obsługą płatności bezgotówkowych i co najważniejsze poddanie regulacji opłat prowizyjnych.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz